सीमा जोगाउने थारु, माग मधेसीको पूरा गर्ने: रेशम चौधरी काठमाडौं : २०७२ भदौ सात गते कैलाली जिल्लामा थरुहट आन्दोलनका क्रममा प्रहरी वरिष्ठ उपरीक्षकसहित आठ महिने बालक समेत मारिएको घटना अझै सेलाउन सकेको छैन ।

त्यो घटनाका प्रमुख योजनाकारका रूपमा चित्रित गरिएका रेशम चौधरी घरबास थातथलो छाडेर २२ महिनादेखि भारतमा बस्दै आएका छन्। घटनाको २२ महिना पुरा भइसकेपछि टिकापुर घटनाका प्रमुख दोषीको आरोप झेलिरहेका चौधरी पहिलो पटक जनता टेलिभिजनमार्फत जनतासामू सार्वजनिक भए छ ।

तत्कालीन प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड भारत भ्रमणमा जाँदा सार्वजनिक भएको रेशमसँगको एउटा तस्बिरले उनी त्यतिखेर पनि चर्चामा आए । यद्यपि प्रचण्डलार्इ भने ठुलै विवादमा तानियो । एकातिर ९ जनाको ज्यान लिएको घटनाको आरोप उनीमाथि छ भने अर्कातिर आफ्नो घरबास, व्यसाय, एफएमदेखि रिसोर्टसम्म टिकापुर घटनाका क्रममा आक्रमण गरेर ध्वस्त भएपछि उनी आफूलार्इ सडकमा पुर्याएको बताउँछन् ।

भिडियो अन्तर्वार्ता हेर्नुहोस्

 

प्रतिक्रिया दिनुहोस
करका दर व्यापारीले तोक्छ, जनता लुटिएको छ : अध्यक्ष ओली

      नेकपा (एमाले)का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले अहिलेको सरकारबाट जनता लुटिएकाले

मुख्यमन्त्री र मन्त्रीहरु नै देउवा सरकारविरुद्ध धर्ना

    पटक-पटक आग्रह गर्दा पनि प्रदेशलाई प्रहरी हस्तान्तरण नगरेको भन्दै संघीय सरकारविरुद्ध

१ करोड ३० लाखले मतदान गर्ने निर्वाचन आयोगको अनुमान

      मंसिर ४ गते हुने प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभा निर्वाचनका लागि १

राष्ट्रपतिले नागरिकता विधेयक फिर्तागर्ने संकेत

        राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले नागरिकता विधेयक प्रमाणीकरण गर्ने कि नगर्ने