भीम रावल र रमेश लेखक बीच चर्काचर्कीमहेन्द्रनगर । स्थानीय तह निर्वाचनको मिति नजिकिँदै गर्दा महाकाली नदीमाथि बन्ने पुलको विषयमा नेकपा एमालेका उपाध्यक्ष भीम रावल र कांग्रेस केन्द्रीय सदस्य रमेश लेखकबीच वाकयुद्ध शुरु भएको छ ।

केही दिनअघि दोधाराचाँदनीमा आयोजित चुनावी सभामा एमाले उपाध्यक्ष भीम रावलले महाकाली नदीको पुल एमालेले निर्माण गरेको बताएका थिए । त्यहि विषयलाई लिएर मन्त्री रमेश लेखकले उपाध्यक्ष रावलको उछितो काढ्न थालेका छन् । भीमदत्त नगरपालिका–१२ ऐरी चौराहमा बिहीबार आयोजित चुनावी सभालाई सम्बोधन गर्दै नेता लेखकले झुठ बोलेर एमालेले जनतालाई झुक्याइरहेको आरोप लगाएका हुन् ।

‘भीम रावलले दोधारामा स्कूले विद्यार्थी जम्मा गरेर महाकालीको पुल आफूहरूले बनाएको भन्नु भएछ,’ लेखकले भने, ‘काठमाडौं फर्किएपछि उहाँसँग तपाई कहिले सडक र पुल बनाउने मन्त्री हुनुभयो रु स्मरण गराई दिनुस् त भन्छु ।’
नेता लेखकले आफू भौतिक पूर्वाधार तथा यातायातमन्त्री हुँदा पुल निर्माणका लागि १ करोड रुपैयाँ विनियोजनसँगै पूल निर्माणको प्रक्रिया अघि बढेकोे बताएका छन् ।

साउन महिनाभित्रै पुल निर्माणका लागि ठेकेदार कम्पनी तय हुने र आगामी कात्तिक महिनाभित्रै शिलान्यास गरिने लेखकले दाबी गरे । ‘३ वर्षभित्रै पुल निर्माण सम्पन्न होस् भनेर रातो किताबमा १ करोड विनियोजन भएको छ,’ लेखकले भने ।

 

प्रतिक्रिया दिनुहोस
एमालेले दुईतिहाई बहुमत नल्याए राजनीतिबाट सन्यास लिनेछु : खगराज अधिकारी

     नेकपा एमालेका नेता तथा पूर्वगृहमन्त्री खगराज अधिकारीले मंसिर ४ गते हुने संघ र प्रदेशको निर्वाचनमा दलहरुएक्लै लडदा आफ्नो पार्टीले एक्लै दुई तिहाई बहुमत नल्याए राजनीतिबाट सन्यास लिने घोषणा गर्नुभएको छ । रिपोर्टर्स क्लबनेपालले आज आयोजना गरेको साक्षात्कारमा बोल्दै अधिकारीले यस्तो घोषणा गर्नुभएको हो  ‘एक्लाएक्लै लडे कांग्रेसले एक सिटपनिजित्दैन्  अब कांग्रेस एक्लै लड्न नसक्ने भयो  कांग्रेस एक्लै लड्न आओस, हामी दुई तिहाई भन्दा बढि सिटमा जित्छौं । यदि हामीलेदुई तिहाई भन्दा बढि सिट जितेनौं भने म राजनीति छोडिदिन्छु,’ अधिकारीले भन्नुभयो । नेता अधिकारीले अहिलेको पाँच दलीय गठबन्धनलाई वित्तिय गठबन्धनको संज्ञा दिनुभयो । उहाँले भन्नुभयो, ‘माक्र्सवाद–लेनिनवादमाविश्वास गर्छ । अहिलेको गठबन्धन वित्तिय गठबन्धन हो ।’ अधिकारीले कांग्रेसले एसपिपी अर्को ढंगले अघि बढाउन खोजेको रअहिलेको सरकारको कारण देश जटिल अवस्थामा पुगेको तथ्य पनि राख्नुभयो ।

मेरा कार्यक्रता पद र पैसाका लागि पछिलागे : माधव नेपाल

    नेपाल एकीकृत समाजवादीका अध्यक्ष माधवकुमार नेपालले पद र पैसाका निम्ति आफ्नो

गठबन्धनमा कसको दावी कति ? माधव नेपाल रित्तै

    सत्तारुढ गठबन्धनमा सबैभन्दा ठूलो दल नेपाली काँग्रेसलाई आगामी निर्वाचनको सिट बाँडफाँडमा

महान्यायाधिवक्ता खातीलाई निलम्बन गर्नुपर्छ : महेश बस्नेत

    नेकपा एमालेका सांसद महेश बस्नेतले सरकारमा महान्यायाधिवक्ता खम्मबहादुर खातीलाई निलम्बनको माग