नेपाल र कोरियाका विद्यालयबीच भगिनी सम्वन्ध स्थापनाकाठमाडौँ । नेपालका र कोरीयाका दुई विद्यालयबीच भगिनी सम्वन्ध स्थापान भएको छ । हालै दुई देशका विद्यालयका बीच विभिन्न बुँदाहरुमा साझदारी भएको हो ।

सन् १९८७ काठमाडौं नैकाप, तीनथाना अवस्थित ब्राइट फ्युचर स्कुल र १९९७ काठमाडांै स्वयंभुमा अवस्थित हारती शिक्षा मन्दिर स्कुल नेपाल र दक्षिण कोरिया ह्वासाङ्ग सिटीमा अवस्थित ससिन माध्यामिक विद्यालय र दक्षिण कोरिया, सुवन सिटि अवस्थित मम् फुटबल क्लब बीच केही दिन सम्झौता भएको हो ।

दुबै देशका बिद्यालय बीच आपसी भगिनी सम्बन्धमा हस्ताक्षर गरी विधिवतरुपमा सम्बन्ध स्थापित भएको विद्यालयले जनाएको छ ।
सम्झौतापछि विद्यालयले जारी गरेको प्रेस विज्ञप्तीमा भनिएको छ, –‘आजको यस हारती शिक्षा मन्दीर स्थित स्पोटर्स हलमा आयोजना गरिएको यस पत्रकार सम्मेलनमा दुई देशका विद्यालयवीच विभिन्न बुदाँहरूमा आपसी छलफल र सद्भावका आधारमा भविष्यमा सहकार्य गर्न सकिने समझदारी भएको सहर्ष जानकारी यराउँछौं ।’

सम्झौतामा संस्कृति आदान–प्रदान, शिक्षक तथा विद्यार्थी आदान–प्रदान, शैक्षिक सामाग्री आदान–प्रदान , खेलकुदको विकास र विस्तारमा सहयोग आदान प्रदान , विभिन्न सामाग्रीहरू तथा प्रविधि आदान–प्रदान, आर्थिक सहयोग लगायतका साझेदारी गर्ने उल्लेख छ । यसैगरी शिक्षाको माध्यमद्वारा दुई देशका विद्यालय लाई हित हुने तथा सुमधुर सम्बन्ध कायम गर्ने समेत उल्लेख छ ।

ब्राइट फ्युचर स्कुल र हारती शिक्षा मन्दिर स्कुल फुटबल, तेक्वान्दो, योङ्गमुदो, डान्स, म्युजिक जस्ता विषयलाई उच्च स्थानमा राखि अतिरिक्त व्रिmयाकलापमा अनिवार्य रुपमा पढाइ हुनुे विद्यालय हो । जस अन्तर्गत हारति शिक्षा मन्दिर स्कुल नेपालकै एक मात्र कोरीयन भाषा पनि पढाइहुने विद्यालय हो भने ब्राइट फ्युचर स्कुल काठमाण्डौंको उच्चशिर्ष १० औं स्थानमा पर्ने विद्यालय हो ।

 

प्रतिक्रिया दिनुहोस
नास्टले माघ १० गते राष्ट्रिय नवप्रवर्तन सम्मेलन गर्ने

    नेपालमै पहिलो पटक राष्ट्रिय प्रवर्तन सम्मेलन आयोजना हुने भएको छ। नेपाल

चार्ल्स शोभराजलाई रिहा गर्न सर्वोच्चको आदेश

    बिकिनी किलरका नाममा परिचित चार्ल्स शोभराजलाई रिहा गर्न सर्वोच्च अदालतले आदेश

साउदीमा एक नेपालीलाई मृत्युदण्ड

    साउदी अरबमा एक नेपालीलाई मृत्युदण्ड दिइएको छ । साउदीमा १५ वर्षदेखि

श्वेता खड्कालाई पुत्रीलाभ

    अभिनेत्री श्वेता खड्कालाई पुत्रीलाभ भएको छ । मंगलबार अपरान्ह ग्रान्डी सिटी