चुडामणि संग हिमचिम भएकी युवतीलाई एनसेलले किन किक हान्यो ?काठमाडौं । लामो समय देखि एनसेलमा कर्पोरेट सम्बाद बिभाग निर्देशकको रुपमा कार्यरत सञ्जु कोइरालालाई एनसेलले हटाएको छ । कोइरालाको राजिनामा मे १९ मा स्वीकृत भएपनि गत शुक्रबारबाट मात्रै उनले एनसेल छाडेकी हुन् । एनसेलका सिइओ सिमोन पार्किन्सन र एक्जीएटाको स्वार्थ अनुकुल काम गर्न नसक्दा कोइरालाले एनसेल छाड्नु परेको एनसेल स्रोतले बतायो ।

स्रोतका अनुसार पछिल्लो समयमा एनसेल विरोधी समाचारहरु रोक्न नसकेको, आफू अनुकुल म्याक्स मिडिया नामक एडभरटाईजिङ एजेन्सीसँग साँठगाँठ गरी विज्ञापनको कमिसन लिएको तथा एनसेलकै सूचनाहरु चुहाएको आरोपमा कोइरालालाई एनसेलले हटाएको हो ।

एनसेलबाट बाहिरिएपछि कोइरालाले शनिबार आफू निकटका पत्रकारहरुसामु कर्पोरेट सम्बाद विज्ञ मिलनमणी शर्मालाई सहयोग गरिदिनु भन्दै दरबारमार्गको एक क्याफेमा भेला गरी आग्रह गरेकी थिइन् । यस अघि पनि एनसेलले सूचना चुहाएको आरोपमा धेरै कर्मचारीलाई हटाइसकेको छ । गत वर्ष पनि जुन १ अर्थात जेठ १९ बाट लागु हुने कोइरालाको पहिलो राजीनामा स्वीकृत भएको थियो । तर, एनसेलको लगानीकर्ता एक्जिएटालाई फकाएपछि उनले थमौती पाएकी थिइन् ।

त्यतिखेर कोइरालाको राजिनामा एनसेलको मानव संशाधान विभाग प्रमुखले स्वीकृत गरेका थिए । एनसेलका एक कर्मचारीका अनुसार विगत देखि नै आफूले एनसेलको नेपाली मिडियामा राम्रो सम्बन्ध बनाएको र एक्जिएटाले पनि मौका दिएको खण्डमा त्यस्तै सम्बन्ध विस्तार गरिदिने आग्रह गरेर कोइराला पुनः एनसेलमा थमौती भएकी थिइन् । चुडामणि शर्मा संग राम्रो सम्बन्ध भएकी उनलाई शर्मा अख्तियारको फन्दामा परे संगै हटाउनु लाइ त्यहाँका कर्मचारीले जायज रुपमा लिन थालेका छन् ।

कान्तिपुर मिडिया समूह हुँदै एनसेलमा प्रबेश गरेकी कोइरालालाई कुनै समय अजयराज सुमार्गीको हेल्लो मोबाइल नामक कम्पनीले सञ्चार प्रबक्तामा पनि नियुक्त गरेको थियो । तर, पछि एउटै व्यक्ति दुईवटा कम्पनीमा कार्यरत हुँदा कम्पनीलाई असर पर्ने भन्दै यस अघि एनसेलको ८० प्रतिशत लगानीकर्ता टेलियासोनेराले उक्त निर्णय फिर्ता लिएको थियो । कोइरालाले टेलिया कम्पनी मातहत अरु देशमा सञ्चालित मोबाइल कम्पनीमा पनि काम गरेकी थिइन ।
विदेशमा बस्दा खासै उपलब्धि नभएपछि उनी पुनः नेपाल फर्केर एनसेलमा आबद्ध भएकी थिइन् । एनसेलकी दोहोरो नागरिताधारी निर्देशक सोमा थापाको समाचार विभिन्न पत्र पत्रिकामा आउँदा समेत कोइरालाले नेपाली मिडियामा राम्रो सम्बन्ध रहेको भन्दै ढाकछोप गर्ने प्रयास गरेकी थिइन । विभिन्न विवादका बीच लामो समयसम्म एनसेलमा बिताएकी कोइरालालाई हटाउनुको पछाडि एनसेलकै एउटा गुटको ठूलो स्वार्थ रहेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
सत्यमोहनको निधनमा सरकारले एक दिन सार्वजनिक विदा दिने

    शताब्दी पुरुष सत्यमोहन जोशीको निधनमा शोक व्यक्त गर्दै सरकारले सार्वजनिक विदा

मलाई थप सरकार चलाउनु छैन, संसद विघटन हुन्छ : प्रधानमन्त्री ओली

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आफूलाई सरकार चलाउन मन नलागेकाले विश्वासका मत नलिएको

प्रधानमन्त्री ओलीले भोलि धरहराको उद्घाटन गर्ने

  २०७२ सालको बिनाशाकारी भूकम्पले ढालेको धरहरा उठेको छ अर्थात धरहराको पुनर्निर्माण सम्पन्न

प्रधानमन्त्री ओलीलाई तीनतिरको तनाव

  संघीयतामा प्रदेश बलियो भएर तिनले आफ्नो भाग्य र भविष्यको फैसला गर्न पाउनुपर्ने