प्रहरी दमन रोक्न राजपाको माग, ठाकुरको हात समाउदै के भने देउवाले?काठमाडौँ / राष्ट्रिय जनता पार्टी नेपालले आफूहरुले सञ्चालन गरेको आन्दोलनमा राज्यले दमन गर्दै आफ्ना कार्यकताहरु पक्राउ गरेको भन्दै सरकारसँग राष्ट्रिय जनता पार्टी नेपालले आफूहरुले सञ्चालन गरेको आन्दोलनमा दमन गरेकोमा विरोध जनाएको छ। प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवालाई प्रधानमन्त्री कार्यालय सिंहदरबारमा बुधबार राजपा अध्यक्ष मण्डलका संयोजक महन्थ ठाकुरले आन्दोलनमा भएको सरकारी दमनबारे जानकारी दिँदै यसलाई रोक्न आग्रह गरेका थिए। ठाकुर आक्रामक भए पछी देउवाले हात समातेर सबै मिलाउने बचन दिए।

 

स्थानीय तह निर्वाचनको विषयमा प्रधानमन्त्रीसँग कुनै कुरा नभएको उल्लेख गर्दै राजपा अध्यक्ष मण्डलका नेता अनिल झाले भने, ‘हामीले राखेको विषयबारे आजै बस्ने राष्ट्रिय सुरक्षा समितिको बैठकमा कुरा राख्ने जानकारी दिनुभयो।’संविधान संशोधन, स्थानीय तहको संख्या बृद्धि, मधेस आन्दोलनका क्रममा मारिएका सबैलाई शहिद घोषणा, झुट्टा मुद्दामा पक्राउ परेका कार्यकर्ताको रिहाई, नागरिकको जनधनको क्षतिपूर्ति लगायतका माग पूरा नभएको भन्दै राजपाले स्थानीय तह निर्वाचन बहिष्कारको घोषणा गर्दै आन्दोलनमा उत्रिएको छ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
सत्यमोहनको निधनमा सरकारले एक दिन सार्वजनिक विदा दिने

    शताब्दी पुरुष सत्यमोहन जोशीको निधनमा शोक व्यक्त गर्दै सरकारले सार्वजनिक विदा

मलाई थप सरकार चलाउनु छैन, संसद विघटन हुन्छ : प्रधानमन्त्री ओली

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आफूलाई सरकार चलाउन मन नलागेकाले विश्वासका मत नलिएको

प्रधानमन्त्री ओलीले भोलि धरहराको उद्घाटन गर्ने

  २०७२ सालको बिनाशाकारी भूकम्पले ढालेको धरहरा उठेको छ अर्थात धरहराको पुनर्निर्माण सम्पन्न

प्रधानमन्त्री ओलीलाई तीनतिरको तनाव

  संघीयतामा प्रदेश बलियो भएर तिनले आफ्नो भाग्य र भविष्यको फैसला गर्न पाउनुपर्ने