मनोनयन दर्ता सम्पन्न,छानिने भए ३३४ जनप्रतिनिधीकाठमाडौँ / ३५ जिल्लाका ३ सय ३४ स्थानीय तहमा हुन लागेको दोस्रो चरणको निर्वाचनको मनोनयन प्रक्रिया सम्पन्न भएको छ। आज बिहान ८ बजेदेखि सुरु भएको मनोनयन प्रक्रियामा कपिलवस्तुको बाडगंगा नगरपालिकामा बाहेक सबै जिल्लाका स्थानीय तहमा शान्तिपूर्ण वातावरणमा सम्पन्न भएको निर्वाचन आयोगले जानेको छ।

देशभरीका ७ सय ४४ तहमध्ये पहिलो चरणमा ३४ जिल्लाका २ सय ८३ तहको निर्वाचन वैशाख ३१ गते सम्पन्न भई चितवनको भरतपुर महानगरपालिका बाहेक सबै तहको परिणाम सार्वजनिक भइसकेको छ। प्रदेश नम्बर १, ५ र ७ मा पर्ने एक महानगरपालिका, सात उपमहानगरपालिका, एक सय ११ नगरपालिका र २ सय १५ गाउँपालिकामा असार १४ गते हुने दोस्रो चरणको निर्वाचनमा विभिन्न राजनीतिक दल र स्वतन्त्र उम्मेदवारले आफ्ना कार्याकर्ता र समर्थकसहित उत्सवकै रुपमा मनोनयन दर्ता गरेका छन्।

दोस्रो चरणमा बाँकी प्रदेशका स्थानीय तहमा असार १४ गते निर्वाचनको मिति तय भएपनि तराई मधेस केन्द्रीत राष्ट्रिय जनता पार्टीले चर्को विरोध जनाएपछि प्रमुख दलबीच भएको सहमतिका आधारमा सरकारले प्रदेश नम्बर २ का ८ जिल्लामा पर्ने स्थानीय तह निर्वाचन असोज २ गते तेस्रो चरणमा गर्ने निर्णय गरेको थियो।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
सत्यमोहनको निधनमा सरकारले एक दिन सार्वजनिक विदा दिने

    शताब्दी पुरुष सत्यमोहन जोशीको निधनमा शोक व्यक्त गर्दै सरकारले सार्वजनिक विदा

मलाई थप सरकार चलाउनु छैन, संसद विघटन हुन्छ : प्रधानमन्त्री ओली

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आफूलाई सरकार चलाउन मन नलागेकाले विश्वासका मत नलिएको

प्रधानमन्त्री ओलीले भोलि धरहराको उद्घाटन गर्ने

  २०७२ सालको बिनाशाकारी भूकम्पले ढालेको धरहरा उठेको छ अर्थात धरहराको पुनर्निर्माण सम्पन्न

प्रधानमन्त्री ओलीलाई तीनतिरको तनाव

  संघीयतामा प्रदेश बलियो भएर तिनले आफ्नो भाग्य र भविष्यको फैसला गर्न पाउनुपर्ने