दुई अर्ब ९६ करोड २५ लाख रुपैयाँको सेयर कारोबार !काठमाण्डौं । यस साता दुई अर्ब ९६ करोड २५ लाख २२ हजार चार सय ४१ रुपैयाँको सेयर कारोबार भएको छ । परिसूचकमा उतारचढाव आएपछि यो साता कारोबार रकममा केही उत्साह देखिएन ।

साताको पहिलो दिन ७१ करोडको कारोबार भएको बजारमा सोमबार ५० करोडको कारोबार पनि हुन सकेन । मंगलबार सेयर बजार हरियो हुँदा पनि कारोबार रकम सोमबारको जति पनि हुन सकेन । पछिल्लो दुई दिनमा भने कारोबार रकम सुधारात्मक स्थितीमा रहेको छ । बुधबार ५८ करोडको कारोबार भएको बजारमा विहीबार ६७ करोडको कारोबार भएको छ । समग्रमा साताभरमा दुई अर्ब ९६ करोड २५ लाख २२ हजार चार सय ४१ रुपैयाँ पुँजी परिचालन भएको छ । गत साता तीन अर्ब ३४ करोड ३० लाख ६४ हजार चार सय २६ रुपैयाँ बराबरको सेयर कारोबार भएको थियो ।

दोहोरो अंकको गिरावटबाट सुरु भएको यो साताको सेयर बजार ५.१० अंकको वृद्धिसँगै बन्द भएको छ । साताको मंगलबार पनि सेयर बजार ४.६३ अंकले बढेको थियो । बाँकी दिनमा भने सेयर बजार गिरावटमा रह्यो । फलस्वरुप, गत साताको अन्तिम दिन १६१५.१९ अंकमा रहेको सेयर बजार यो साता १५८९.५९ अंकमा कायम भएको छ । यसआधारमा हेर्दा, यो साता नेप्से २५.६० अंकले घटेको देखिन्छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
नेप्से ७६.६५ अंकले वृद्धि, कारोबार रकम पनि बढ्यो

    साताको तेस्रो कारोबार दिन मंगलबार सेयर बजार परिसूचक नेप्से ३.६५ प्रतिशतले

रेमिट्यान्स बढ्यो, सोधानान्तर स्थिति बचतमा

    चालू आर्थिक वर्षको ६ महिनामा ५ खर्ब ८५ अर्ब ८ करोड

५ महिनामा ४ खर्ब ८० अर्ब रेमिट्यान्स भित्रियो

    चालु आर्थिक वर्ष (आव) २०७९/८० को पहिलो ५ महिनामा ४ खर्ब

शोधनान्तर बचत ४६ अर्ब पुग्यो, सुधारिंदै अर्थतन्त्र

      आयात नियन्त्रण र रेमिट्यान्स वृद्धि हुँदा भुक्तानी सन्तुलन (शोधनान्तर स्थिति)