राजेन्द्र महतो लाई बिहार पठाउनु पर्छ : यादवसंविधान सम्सोधनको बिषयलाई लिएर राजपाले स्थानीय निर्वाचनमा भाग नलिने र तराईमा आन्दोलन गर्दै आएको छ । मधेश केन्द्रित दल मध्य उपेन्द्र महत्तो र बिजय गच्छदारको पार्टी भने निर्वाचनमा भाग लिने भएको छ । निर्वाचामा भाग लिने र नलिने मधेशी पार्टीबिच एक आपसमा पोल खोलाखोल हुन थालेको छ । यसै बिच लामो समयदेखि तराई मधेसका नेपालीलाई दुःख दिँदै आएका राजेन्द्र नेपालका विरलै भाग्यमानीमध्येका एक नेता मानिन्छन् । जसले पटकपटक मन्त्री बन्ने मौका पाए । मालदार मन्त्रालयमा उनको राज चल्यो । उनको अकुत सम्पत्तिको त झन् लामै फेहरिस्त रहेको बताइन्छ । काठमाडौंमा महल र तराईमा पनि दरबार ठड्याएका छन् । संचारमाध्यम, जग्गा, सुनदेखि धेरै कुरामा उनको लगानी छ ।
कहिले नाकाबन्दी त कहिले अनेक बहानामा उनले नेपाली जनतामाथि अत्याचार थुपारिरहेका छन् । २० वर्षपछि हुन लागेको दोस्रो चरणको चुनाव हुनै नदिने दाउमा लागेका महतो अहिले तराईमा अस्थिरताका मुख्य पात्र हुन् । अझ उपेन्द्रले त राजेन्द्रमाथि गम्भीर आरोप समेत लगाएका छन् । मधेशमा संघीय समाजवादी फोरमको चुनावी सभा भाँड्न भारतबाट महतोले भाडाका मानिसहरु ल्याएको उपेन्द्रको दावी छ ।
नेता यादवको आरोप छ नेपालमा अस्थिरता ल्याउने, नेपालीमाथि अत्याचार गर्ने अनि देशमा बिखण्डनको विउ रोप्ने राजेन्द्र महतोलाई किन कारबाही नगर्ने ?
यवदव भन्छन , मधेशी जनताले एकदिन यस्ता हर्कत देखाउने महतोलाई उनकै जन्मथलोतिरै लखेट्नेछन् । त्यतिबेला उनलाई कठै भन्ने कोही पनि बाँकी नरहन सक्छन् ।

 

प्रतिक्रिया दिनुहोस
करका दर व्यापारीले तोक्छ, जनता लुटिएको छ : अध्यक्ष ओली

      नेकपा (एमाले)का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले अहिलेको सरकारबाट जनता लुटिएकाले

मुख्यमन्त्री र मन्त्रीहरु नै देउवा सरकारविरुद्ध धर्ना

    पटक-पटक आग्रह गर्दा पनि प्रदेशलाई प्रहरी हस्तान्तरण नगरेको भन्दै संघीय सरकारविरुद्ध

१ करोड ३० लाखले मतदान गर्ने निर्वाचन आयोगको अनुमान

      मंसिर ४ गते हुने प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभा निर्वाचनका लागि १

राष्ट्रपतिले नागरिकता विधेयक फिर्तागर्ने संकेत

        राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले नागरिकता विधेयक प्रमाणीकरण गर्ने कि नगर्ने