डीआईजी बढुवामा चलखेलकाठमाडौँ । सशस्त्र प्रहरी बलभित्र समयमा बढुवा नहुँदा एसपी कुलबहादुर नेम्बाङ २०७४ असार २६ गते पेन्सन समेत नपाउने गरी अवकाश हुने भएका छन् । एसपीद्धय नेम्बाङ र राजेन्द्र अधिकारी २०७४ असार २६ गते १० वर्षे पदावधीका आधारमा अवकाश हुँदैछन् । अधिकारीको पेन्सन भैसकेको छ तर नेम्बाङ बढुवा नभए पेन्सन समेत नपाउने गरी अवकाश हुनेछन् ।

नवनियुक्त गृहमन्त्री जनार्दन शर्मा २०७४ जेठ २५ गते सशस्त्र प्रहरी बलको निरीक्षणमा गएका बेला आईजीपी सिंहबहादुर श्रेष्ठ सहितका उच्च अधिकारीले बढुवा प्रकृया सुरु गर्नुपर्ने कुरा जानकारी गराएका थिए । पेन्सन नै नपाई अवकाश हुन लागेकाले गृहमन्त्री शर्माले प्रकृया तत्काल शुरु गर्न निर्देशन दिएपछि सशस्त्रले रिक्त ५ डिआईजीमा बढुवाका लागि सूचना निकालेको छ । जसअनुसार आवेदन भर्ने म्याद २०७४ जेठ २८ गते मा सकिएको छ । सशस्त्र डिआईजीको बढुवामा योग्यताको बारेमा पनि कुरा उठेका छ ।

अहिले यहि विषयलाई लिएर बढुवामा चलखेल शुरु भएको बताईन्छ । यसका लागि एसएसपी संजय राणा र भरत श्रेष्ठले जेठ २४ गते गृहमन्त्री शर्मालाई भेटी पूर्व आईजीपी कोषराज वन्तले प्राविधिकहरुलाई मात्र बढुवा गर्ने गरेको गुनासो गरेका छन् । उनीहरुले विगतमा एसएलसी पास नभएका बलरामबहादुर केसी डिआईजी भैसकेको उदाहरण समेत प्रस्तुत गरेका छन् । अहिले आईए पास भएकाहरुलाई बढुवा गर्नको लागि राणा र श्रेष्ठ लागिरहेका छन् । तर त्यसो गर्नको लागि बढुवाको सूचना रोक्नुपर्ने हुन्छ । त्यो भएको छैन । यसो हुँदा राणा र श्रेष्ठ बढुवाबाट रोकिनेछन् । साँघु साप्ताहिकमा समाचार छ ।

 

प्रतिक्रिया दिनुहोस
एमालेले दुईतिहाई बहुमत नल्याए राजनीतिबाट सन्यास लिनेछु : खगराज अधिकारी

     नेकपा एमालेका नेता तथा पूर्वगृहमन्त्री खगराज अधिकारीले मंसिर ४ गते हुने संघ र प्रदेशको निर्वाचनमा दलहरुएक्लै लडदा आफ्नो पार्टीले एक्लै दुई तिहाई बहुमत नल्याए राजनीतिबाट सन्यास लिने घोषणा गर्नुभएको छ । रिपोर्टर्स क्लबनेपालले आज आयोजना गरेको साक्षात्कारमा बोल्दै अधिकारीले यस्तो घोषणा गर्नुभएको हो  ‘एक्लाएक्लै लडे कांग्रेसले एक सिटपनिजित्दैन्  अब कांग्रेस एक्लै लड्न नसक्ने भयो  कांग्रेस एक्लै लड्न आओस, हामी दुई तिहाई भन्दा बढि सिटमा जित्छौं । यदि हामीलेदुई तिहाई भन्दा बढि सिट जितेनौं भने म राजनीति छोडिदिन्छु,’ अधिकारीले भन्नुभयो । नेता अधिकारीले अहिलेको पाँच दलीय गठबन्धनलाई वित्तिय गठबन्धनको संज्ञा दिनुभयो । उहाँले भन्नुभयो, ‘माक्र्सवाद–लेनिनवादमाविश्वास गर्छ । अहिलेको गठबन्धन वित्तिय गठबन्धन हो ।’ अधिकारीले कांग्रेसले एसपिपी अर्को ढंगले अघि बढाउन खोजेको रअहिलेको सरकारको कारण देश जटिल अवस्थामा पुगेको तथ्य पनि राख्नुभयो ।

मेरा कार्यक्रता पद र पैसाका लागि पछिलागे : माधव नेपाल

    नेपाल एकीकृत समाजवादीका अध्यक्ष माधवकुमार नेपालले पद र पैसाका निम्ति आफ्नो

गठबन्धनमा कसको दावी कति ? माधव नेपाल रित्तै

    सत्तारुढ गठबन्धनमा सबैभन्दा ठूलो दल नेपाली काँग्रेसलाई आगामी निर्वाचनको सिट बाँडफाँडमा

सामुदायिक वनका क्रियाकलापले नेपालको वन जङ्गल क्षेत्रमा उल्लेख्य बृद्धि : मन्त्री यादव

        वन तथा वातावरणमन्त्री प्रदीप यादवले सामुदायिक वनले थालेका क्रियाकलापले