भरतपुर महानगरको सुनुवाइ आज, पुनः मतदान हुने सम्भावनाकाठमाडौँ । सर्वाधिक चासोका रुपमा रहेको भरतपुर महानगरपालिकाको वडा नम्वर १९ मा फेरि चुनाव हुने निर्वाचन आयोगको निर्णयविरुद्ध सर्वोच्चमा परेको रिटमा आज आइतबार सुनुवाई हुँदैछ ।

मतगणनाका क्रममा माओवादी कार्यकर्ताले मतपत्र च्यातेपछि विवाद उत्पन्न भएको थियो । च्यातिएका मतपत्र रद्द गरेर मतगणना गर्नुपर्ने व्यवहारिक सिद्धान्तविपरीत निर्वाचन आयोगले फेरि निर्वाचन गर्ने निर्णय गरेको थियो । एमालेको तीव्र विरोधका बावजुद निर्वाचन आयोगले पुनः मतदान गर्ने निर्णयको चौतर्फी विरोध भइरहेको छ ।

तर निर्णय बदर गर्न माग गर्दै भरतपुर महानगर १९ का एमाले सदस्य उम्मेद्वार गुन्जमान विक र अधिवक्ता तुलसीराम पाण्डेले गत हप्ता सर्वोच्चमा रिट दर्ता गराएका थिए । यसअघि सर्वोच्चले आयोगको निर्णय तत्काल कार्यान्वयन नगर्न अन्तरिम आदेश दिएको थियो । सर्वाच्च स्रोतका अनुसार पुनः मतदान हुने सम्भावना प्रबल छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस
बानेश्वरमा सुकुम्बासीहरुको सडक धर्ना

    स्थायी विकल्प विना नहटाउन माग गर्दै सुकुम्बासीहरुले नयाँबानेश्वरमा धर्ना दिएका छन्

गृहमन्त्री लामिछानेको मुद्दाको सुनुवाइ सकियो

    उपप्रधान एवं गृहमन्त्री रवि लामिछानेको नागरिकता विवादसम्बन्धी मुद्दाको सुनुवाइ सकिएको छ

वामदेव गौतम नेकपा एसमा जाने तयारी

    नेकपा एकीकृत समाजवादी पार्टीले घनश्याम भुसाललाई महासचिव बनाउनेगरी छलफल अघि बढाएको

प्रधानमन्त्री प्रचण्ड र ओलीबीच बालुवाटारमा भेटवार्ता

    प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ र नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी ओलीबीच भेटवार्ता